
A város úthálózata hatalmas fejlesztésen esett át az elmúlt évek során. A korszerűsítés tovább folyik, és több városrész útburkolata újjáépül. Gyömrő-Molnár Imre önkormányzati képviselő és Szilágyi Tamás, a Városfejlesztési Csoport munkatársa volt a ma délelőtti Napraforgó vendége.
Két városrészt érintő útfelújítási beruházás van folyamatban Hódmezővásárhelyen: a belvárosi és a csúcsi városrészhez tartozó utcák burkolatát építik újjá, szélesítik ki. Minderre több mint 300 millió forintot költenek pályázati segítséggel. Az önkormányzat 35 százalékos önrésszel járul hozzá a beruházáshoz.
A útépítési projektnek köszönhetően a Bercsényi utca felújítása már befejeződött. A Táncsics, a Teleki és a Vöröskereszt utca pályateste tavaszra újul meg, illetve szélesebb lesz az úttest a Szent István utcán.
Tarján városrészben korszerűsítették a Malom, a Csillag és a László utca útburkolatát. A megnövekedett autósforgalom miatt ugyanis, eléggé megrongálódtak az utak, ezeket az alapoktól építették újjá, szélesítették ki. Az Emlékpontnál található megújult kereszteződés felavatása is megtörtént.
A jövő évre készül el a Kálvin János téri körforgalom, amely turbó-körforgalom lesz, így két sávon lehet majd benne haladni, ezáltal sokkal gyorsabbá válik a közlekedés. A körforgalmak esztétikája is fontos, ezért a tarjáni városrészben lévő körforgalomhoz egy egyensúlyozó kerékpáros szobrát helyezik el.
A városfejlesztés hosszú távú célja, hogy lehetőleg mindenhol szegélyezett utak épüljenek, ezzel biztosítva a megfelelő vízelvezetést, és az utak jó állapotának megőrzését.
|