Nagyot ment a Pick Szeged Barcelonában
Hősiesen helytállt, de végül 31–28-ra alulmaradt a Barcelona otthonában az OTP Bank-Pick Szeged a Bajnokok Ligája-csoportkör újabb fordulójában. A sérülésektől megtizedelt magyar csapat sokáig remekül tartotta magát a klubvilágbajnok ellen.
A szegediek jól kezdték a meccset: Bánhidi Bence gólja nyitotta az estét, és az első félidőben végig fej-fej mellett haladt a két csapat. A katalánok Dani Fernandez vezetésével többször is kétgólos előnybe kerültek, de Frimmel utolsó másodperces találatával csak egygólos hátrányban ment pihenőre a Pick (14–13).
A második játékrész elején Emil Nielsen több bravúrt is bemutatott, ezzel négygólos előnyhöz juttatva a Barcelonát. Mikler Roland parádés védésekkel tartotta meccsben a magyar bajnokot, Gottfridsson vezérletével pedig a hajrában ismét szorossá vált a találkozó – nyolc perccel a vége előtt mindössze egy gól volt a különbség.
Az egyenlítés azonban elmaradt: a Barca klasszis dán kapusa a kulcspillanatokban újra hárított, Mem és Janc találataival pedig a spanyolok bebiztosították a győzelmet. A Szeged így is dicséretet érdemel: taktikusan, fegyelmezetten játszott, és a végsőkig versenyben volt a világ egyik legerősebb csapata ellen.
